Dt. Erdal Ersan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Denizli

Proje Adı: Özel Erdal Ersan A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2016

Box Adeti: 3 Adet

M² : 265 m²

Konum: Denizli – Bozkurt

Uygulama Şekli: Proje – Anahtar Teslim

Denizli’ nin Bozkurt ilçesinde bulunan Polikliniğimizin bekleme alanı ve koridorlarında farklı bir çalışma yapılmıştır. Tüm tavandaki desenin izdüşümü zeminde de işlenerek mekanın tümünde bir bütünlük sağlanmıştır. Aynı deseni yakalayacak şekilde tasarlanan bekleme koltukları, yüksek potansiyelde hasta sayısına hizmet verebilecek şekilde düşünülmüştür. Doktorumuzun özel isteği ile bekleme alanında bir şömine köşesi konumlandırılmıştır. Gri ,mavi, beyaz gibi temizlik ve hijyen çağrıştıran renklerin kullanıldığı kliniğe, ahşap detayı bulunan banko ve arkasındaki yapay çiçeklendirmeyle sıcaklık kazandırılmıştır.

Katlı bir klinik olmadığı için, cephenin cam olduğu sıra boyunca klinikler konumlandırılmış, personel kullanım alanlarında ayrı bir bölüm oluşturulmuştur. Ayrıca klinik içlerinde gün ışığından faydalanılarak aydınlık, ferah bir ortam oluşması sağlanmıştır. Doktorumuzun uzmanlık alanı göz önünde bulundurularak klinik dolapları, tezgâh materyalleri buna uygun olarak seçilmiştir.

Kullanılacak olan tıbbi ekipmanlar, panoramik röntgen cihazı tipi, ünit modelleri göz önünde bulundurularak, olabilecek en kullanışlı şekilde alt yapı tesisat planları oluşturulmuştur. Tedavi esnasında çıkabilecek aksaklıklara yönelik tüm önlemler alınmıştır. Tüm birimler daha kaliteli bir tedavi ortamı ve hizmet sağlamak için işlevsel olarak tasarlanmıştır.