Kurumsal

PROJE TALEP FORMU

Yaşadığınız mekanı daha şık ve kullanışlı bir hale getirmek için mimari ekibimizi "ücretsiz" olarak keşfe gönderiyoruz.

Hakkımızda

2007 yılında Çağlar Çağrı VERKAYA tarafından İstanbul’da kurulan 2010 yılında da Antalya’da ikinci şubesiyle Ayça Sarı VERKAYA ile hizmet vermeye başlayan Picco Mimarlık yurdun çeşitli bölgelerinde projeden inşaata, mimari, iç mimari, dekorasyon ve çevre düzenlemelerine kadar her aşamada eksiksiz bir şekilde hizmet vermektedir.

Ayrıca kendi bünyesinde bulunan tasarımını ve üretimini yaptığı, patentli birçok aksesuar ve mobilya tasarımları ile yelpazesini genişletmiştir. Picco Mimarlık ofis, mağaza, restoran, hastane ve alışveriş merkezlerine yönelik proje tasarımı, ince işler uygulaması ve bu işlerle ilgili olan danışmanlık ve kontrol hizmetlerini bir arada yürütmektedir.

Genel olarak tüm ruhsatlı projelerde işin planlanmasından ruhsat takibine kadar olan aşamada %100 müşteri desteği sağlamaktadır. Picco Mimarlık, kendinden emin bir şekilde işi tüm boyutlarıyla üstlenebilecek organizasyon yapısıyla müşterisine çalışma alanıyla ilgili A’dan Z’ye her konuda destek verir.Bünyemizde mimarlık, iç mimarlık ve proje danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Her türlü düşüncenizi gerçeğe kavuşturabilecek proje ve şantiye ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Tasarım Aşamaları

KEŞİF

Mekânlarınız bizim için çok değerli, bu değeri bir adım daha ileriye taşımak için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

PLANLAMA

Tasarım sürecine geçmeden önce ki en önemli aşama planlamadır. Sizlerle aynı dili konuşabilmek adına isteklerinizi, hayallerinizi ve bu bağlam da nasıl bir yön izlememiz gerektiğini, a’dan z’ye kurguladığımız analizlerdir.

 • Tasarım süreci
 • Müşteri istek ve ihtiyaçları
 • Mekân analizi
 • Bölgesel analiz
 • Teknik planlama
 • Fizibilite analizi
KONSEPT TASARIMI

Bu aşama içerisinde bir önce ki madde de yapmış olduğumuz analizler ile tasarım taslağını oluşturmuş bulunmaktayız. Tasarımı oluştururken, özgünlük ile birlikte, yapılan yatırımın optimizasyonu, malzeme, üretim ve detay çözümlerini ön planda tutarız.

Tasarım aşaması iki bölümden oluşmaktadır:

 • Eskiz çalışmaları: Mekânın bütünlüğü ile beraber bölgesel ve genel eskiz çizimler ile projemizi destekliyoruz. Bununla birlikte elektronik ortama geçmeden Avan proje taslağımızı oluşturuyoruz.
 • 3d Görselleştirme / Render: Bu aşamada ise eskizlerimiz ile birlikte fikirlerimizi ve tasarım dokunuşlarımızı projemize ekleyip sizlere bir sunum dosyası hazırlıyoruz. Bu süreçte her bir fotoğraf karesi, tasarlanmış mekânlarınızı birebir görmenizi sağlamaktadır.
TEKNİK DETAYLANDIRMA

Onaylanmış olan projeyi teknik proje ekibimiz tarafından imalata hazır vaziyete geçirmeyi sağlayan aşamadır. Mekânların tüm teknik detay çizimleri, ruhsatlı projelerde yasa ve yönetmeliklere uygunluğu, değil ise tasarlanmış mekânların işlevselliğini arttırmak için yapılan teknik analizler ile birlikte yeni bir teknik sunum dosyası hazırladığımız bölümdür.

 • Vaziyet Planı
 • Zemin ve Tavan Planları
 • Tesisat Planları
 • Kesitler
 • Tasarım İmalatları (Ahşap, Mermer, Kumaş Vs.)
 • Malzeme Seçimleri ve Miktarları
TASARIM BÜTÇELENDİRME

Bu aşamada tasarım sürecinde sizler ile koordine olarak ilerlediğimiz projemizin bütçelendirme kısmı yer almaktadır. Sizlerin memnuniyeti ve yararı önceliğimizdir. Bu sebepten dolayı projemizde tüm çözüm ortaklarımız ile ihale sisteminde çalışmaktayız. Bu ihale içerisinde önceliklerimiz kalite, zaman ve maliyettir. Projede ki teknik ve malzeme detayları çerçevesinde sizler için en iyi fiyat analizini yapıyoruz. 

PROJE YÖNETİMİ

Projemizin hayata geçtiği noktada ortaya konan hedefleri ve ilerleyişi takip ederek, başarılı bir sonuç için; zaman, maliyet ve kalite unsurlarını dengeli bir isleyiş ile yönetiriz. Bu şekilde projemiz işlevsel ve mali açıdan kayıplara uğramadan gerekli kalite standartları dâhilinde zamanında tamamlanır.

PROJE TESLİMİ & UYGULAMA

Bir projenin tüm aşamalarında destek verdiğiniz ve stratejik ortak olmaya odaklandığınız takdirde size özel tasarımı yapılmış olan bir projenin anahtar teslim proje uygulama ayağıda başarı ile tamamlanmaktadır.


MİMARİ PROJELENDİRME

Mimari proje tasarımı ve uygulama detaylarının hazırlanması

İÇ MİMARİ PROJELENDİRME

Mevcut yada yeni yapılacak bir mekanın iç mekan konsept tasarımınlarının yapılması ve uygulama detaylarının hazırlanması

PROJE UYGULAMA

Mimari ve İç mimari Projelerin hayata geçirilmesi, anahtar teslim kullanıcıya teslim edilmesi

AJANS HİZMETLERİ

Tasarladığımız yapılar için pazarlanabilme özelliğini tetikleyecek kurumsal kimlik çalışmaları,dijital ve web tabanlı projelerin reklamlarının yapılması


 • Birçok fikir normalin sıradanlaştırıcılığına,  Kolaylığın rahatlığına yenilir.  Oysa iyi fikir menzili belirsiz bir yolcudur.  İyi fikir kelimeleri sihre, Görüntüleri akıldan çıkmayan resimlere çevirir.  Birileri düşünür, Birileri cesaret eder ve güvenir.  O fikir büyür, Unutulmayan büyük işe dönüşür.  O fikri görenlere… Birlikte var edenlere…