Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İzmir

Proje Adı: Özel Dentomega A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2017

Box Adeti: 4 Adet

M² : 255 m²

Konum: İzmir – Bayraklı

Uygulama Şekli: Proje – Uygulama

İzmir’ in en merkezi yerlerinden biri olan Bayraklı ‘daki Polikliniğimiz diğerlerinden farklı olarak oval formlarda tasarlanmıştır. Bekleme alanı ve diğer alanlarda organik formlar kullanılmıştır. Oturma alanlarının eğimli yapıları ile alandan kazanıldı. Dar alanda geniş bir alan algısı yaratılması hedeflenmiş ve sağlanmıştır.

Olabildiğince yüksek galeri boşluğu boyunca dikey bitki bahçesi kullanılmıştır. Bu sayede dikey alanda da mekana bir derinlik kazandırılmıştır. Mobilyalara güç kaynakları, priz ve USB bağlantıları yerleştirilmiştir. Bu sayede bekleme alanındaki ziyaretçilerin teknik anlamla ihtiyaçları karşılanmıştır. Engelli hastalarımızın da rahatlıkla tedavi görebilmesi için tüm standartlar sağlanmıştır. Koridor genişliklerinin istenilen uzunlukta olması için oval klinik camları kullanılmıştır. Bu şekilde yerden kazanılarak istenilen uzunluk elde edilmiştir.

Çocuk ziyaretçilerimiz için de eğlenceli bir oyun alanı düzenlenerek her yaştan hastaya hitap etmesi sağlanmış oldu. Müşterilerin özel isteği olarak bir fotoğraf stüdyosu konumlandırılmıştır. Tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek, renkleri, kullanılan materyalleri, doğal formları ile güven veren bir mekan yaratılmıştır.