Vazgeçilmez Modern Minimal Çizgiler

Günümüzün en çok beğenilen dekorasyon trendi kuşkusuz modern tasarımlardır. Modern mobilyalar, aydınlatmalar ve daha birçok dekorasyon ürünlerinin modern ve minimal tarzları tercih ediliyor.

Ev dekorasyonunda artık minimal çizgiler benimsendi. Bu sebeple en gösterişli ve lüks yapılarda dahi minimal dekorasyon çizgilerine rastlanmaktadır.

Hollywood ‘da bulunan ev iç mekan ve dış mekan tasarımı ile büyülüyor… Geniş yaşam alanları, minimal tasarımlar ve konfor sayesinde rüya gibi bir iç mekan tasarımı gerçekleştirilmiş.

Ev geniş bir alan üzerinde planlanmış. İç mekanda düşünülen geniş yaşam alanları sayesinde ferah bir ortam yaratılmış. Muhteşem manzaranın keyfini sürmek için büyük oda planları hazırlanmış.

Yaşam alanları içinde bulunan yeşil anlalar,iç mekan ve dış mekanı bütünleştirmeyi amaçlıyor. Hemen hemen evin her köşesinde yeşillendirilmiş bölümler bulunmakta. Evin banyosu da bunlardan biri… Yatak odasında kullanılan geniş camlar sayesinde, huzur verici manzara tüm güzelliği içeriye yansıyor. Bu muhteşem modern ev tasarımında olduğu gibi, her tasarımın bir ruhu vardır. Bu da insanın içinde bulunduğu yaşam koşulları ve kişiliği ile doğru orantılıdır. Harvard ‘da yapılan bir çalışmaya göre;

  • Keskin hatlı eşyalar ya da objeler, beyinde korkudan sorumlu olan amygdala bölgesini aktive ediyorlar. Bu da insanların genellikle yuvarlak hatlı geleneksel mobilyaları, düz ahşap yüzeyleri, süslü dekoratif kıvrımları tercih ettiğini açıklayabilir.
  • Fazla eşyanın olmadığı modern dekorlar insanı rahatlatıyor. Personality & Social Psyhology dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre çok fazla düzen seven insanlar evlerinde soyut resim olmasından hoşlanmıyorlar öte yandan soyut resimlerden hoşlananların da yeni deneyimlere açık heyecan arayanlar olduğu ortaya çıkmış bu çalışmada.
  • Duygusal insanlar daha çok sıcak renkler ve ahşap mobilyalar, mantıklarıyla hareket eden kişiler de daha donuk renkler ve daha modern ve ileri teknoloji ürünleri ve eşyaları tercih ediyorlar. Dışadönük kişiler evlerinde birilerini hatırlatan objelerin ya da eşyaların etrafında olmasından hoşlanıyorlar. İçe dönük insanlar odlarında büyük oturma grubu tercih etmezler, kendileri için rahat bir koltuk çoğu zaman onlar için yeterli.