Sevil Smile Studio Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Sevil Smile Studio Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 8 Adet

: 1125 m²

Konum: Antalya

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Sevil SmileStudio Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği için 2019 yılında hayata geçirilen klinik tasarımı 1125 m2 alanda misafirlerine 8 klinik ile hizmet veriyor. Polikliniğe girer girmez ortamın modern dokusu fark ediliyor. Geometrik hatlarla keskinleştirilen modern tasarım, misafirlere kaliteyi ve gücü hissettiriyor. Diş kliniği anahtar teslim proje ile Picco Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiştir.

Klinik tasarımında, alışılmış planların dışında yeni tarzda bir poliklinik tasarımı bizleri bekliyor. Giriş, bodrum ve 1. kat olmak üzere toplam 3 katı bulunan poliklinik tasarımında A ve B olmak üzere 2 blok bulunuyor. Siyah ve beyaz renklerin hakim olduğu resepsiyon ve bekleme salonu tasarımında, resepsiyon masasındaki keskin hatlar dikkat çekiyor. Odanın genelinde kullanılan renkler, siyah saksılar içerisindeki çiçekler ile hafif de olsa yumuşatılıyor.

Dental klinik tasarım projelerinde genel olarak alan tasarrufu ön planda olurken, proje alanının yeteri kadar büyük olması misafirlerin ve çalışanların konforuna odaklanan bir tasarımı elverişli hale getiriyor. Bekleme salonunun arkasında polikliniğin özel kafe bölümü bulunuyor. Ahşap detaylarla renklendirilen resepsiyon masasında keskin detaylı bar sandalyeleri kullanıldı.

Diş kliniği iç mimarlık projesinde alanın oldukça geniş olması, yapılabilecek tasarımların sınırlarını oldukça genişletiyor. Poliklinik içerisinde 4’ü A blokta, 4’ü B blokta olmak üzere toplam 8 adet klinik bulunuyor. Kliniklerin 2’şer tanesi giriş katında, 2’şer tanesi ise üst katta yer alıyor.

Poliklinik içerisinde operasyon sonrasında dinlenmek isteyen misafirlerin, istedikleri kadar zaman geçirebileceği dinlenme odaları da yer alıyor. Kliniklerin girişinde uygulanan şekiller, burada sadece kapıların üzerinde desen olarak kendini gösteriyor. Mobilyalarda ise net olarak siyah ya da beyaz kullanmak yerine dama motifleri ile görüntü biraz daha yumuşatılmak isteniyor. Laboratuvar ve mutfak kısımları sadece personelin kullanımına açık olduğu için polikliniklerde görevli personelin ihtiyacı olacak tüm eşyalar burada bulunuyor.