Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 8 Adet

: 800 m²

Konum: Antalya

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Panoramik Diş kliniği iç mimarlık projesi 2020 yılında tasarlanmış olup, 800 m2’lik geniş alanı ile dikkat çekiyor. Diğer polikliniklere kıyasla çok daha geniş bir yüzey alanına sahip olması, tasarımda yenilikçi dokunuşlar yapılmasına izin veriyor. Poliklinikte alan tasarrufu yapmak yerine, geniş alanı olabildiğince modern ve ferah bir şekilde kullanarak yenilikçi detaylara izin verilmiştir.

Bekleme salonunda genel olarak siyah, beyaz ve gri tonları kullanılmıştır. Böylece kullanılan mobilya ve aksesuarların modern detayları daha da kuvvetlendirilmiştir. Tüm modern tarzda klinik ve muayenehane tasarımlarından farklı olarak Panoramik Diş Polikliniği tasarımında, ortama ferahlık katacak dokunuşlar, saksılarda yer alan bitkilerle değil, bekleme salonunun yan duvarından tavanın ortasına kadar uzanan sarmaşıklar ile sağlanıyor. Sarmaşıkların kenarında yer alan ışıklandırmalar ise oluşturulan bu ferahlığı destekliyor.

Kliniklerin iç tasarımında ise fazla mobilya ve eşya kullanımındansa olabildiğince polikliniğin modern tarzını destekleyen, sade bir tasarıma gidilmiştir. Tasarım tamamen yönetmeliklere uygun olmakla birlikte operasyonlar sırasında kullanılan tüm aletlerin ihtiyacı olan alt yapı sistemi de firmamız tarafından düşünülmüştür. Böylece kliniklerin ilerleyen yıllarında bile çalışan doktorlar herhangi bir sorunla karşılaşmayacak. Polikliniğin geniş yüzey alanından faydalanılarak tasarlanan kliniklerin içerisinde misafirler ferah bir operasyon geçirmenin rahatlığını yaşayacak. Dental klinik tasarım içerisinde hastanın operasyon göreceği dişçi koltuğunun yanı sıra doktorun operasyonlar sırasında ihtiyacı olacak tüm malzemeyi depolayabileceği genişlikte depolar ve çalışma masası da bulunuyor. Dileyen misafirlerin operasyonlar sırasında televizyon izlemesi için, kliniklerin her birinde televizyon da bulunuyor.

Polikliniğin bir üst katında ise muhasebe, makam odası, yemekhane ve çağrı merkezi bölümü bulunuyor. Son derece geniş ve ferah tasarlanan makam odasının yan duvarının komple cam olacak şekilde tasarlanması, oda tasarımında güneş ışığından tamamen faydalanılmasını sağlıyor. Odanın modern tarzını destekleyecek aksesuarların yanı sıra odada bulunanların içini ferahlatacak ofis bitkileri de odanın çeşitli noktalarında bulunuyor.