Hotel Design Show 2016

HÜRRİYET AKDENİZ

10 MİMAR 10 TASARIM Antalya ‘ da 13- 16 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 27. Anfaş Hotel Equipment Fuarı , alanında bu yıl bir ilk yaşandı. Etkinlikte , fuar alanında Projem Dergisi ile Anfaş ’ın organizasyonu üstlendiği ‘Hotel Design Show’ turizm mimarisi konusunda bilinen 10 mimarlık ofisini her biri özgün tasarımlardan oluşan 10 farklı otel odası projesiyle ziyaretçilerin beğenisine sundu. Fuarda ‘Hotel Design Show’ etkinliğine turizmciler ve sektör profesyonelleri büyük ilgi gösterdi.

MİMARLIK OFİSLERİNE DAVET

Dünyanın en önemli etkinliklerinden olan EXPO 2016 Antalya ‘ya da gönderme yapmak isteyen organizasyon yetkilileri  , her yıl yeni bir tema ile yinelenecek olan  ‘ Hotel Design Show 2016 ‘ nın bu yılki temasını ‘çiçek’ olarak belirledi. Fuar öncesi turizm mimarisinde bir isim edinen başta Antakya olmak üzere ülke genelindeki mimarlık firmalarına özel davetler gönderildi.  Fuara katılan 10 mimarlık firması , daha önce uygulanmamış ve tamamen  özgün tasarımlardan oluşan otel odası tasarımlarını uygulamasını başarı ile gerçekleştirdi. 4 gün süren Hotel Equipment fuarı içerisinde Hotel Design Show katılımcılarının projeleri  yurtdışı tasarım fuarlarını aratmayacak nitelikte.

HER YIL YENİ BİR TEMA

Her yıl yeni bir tema ile devam edecek ‘Hotel Design Show’ organizasyonunu başarı ile gerçekleştiren Anfaş Fuarcılık ve Projem Dergisi projesini İç Mimar Burak Akay önderliğinde sürdürdü. Etkinliğin ardında ziyaretçilerin olumlu yorumlarının otel odalarında ve iç mekanlarında tasarımın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Fuarda yaratılan sinerjiyle , Antalya ‘da fuar turizmine de farklı bir boyut kazandırmış. Ve profesyonellerin tasarımıyla yeni trendlere dikkat çekilmesi sağlanmış oldu. Fuarın ardından Anfaş Direktörü Arzu Yungül ve Projem Dergisi Yayın Koordinatörü Müzeyyen Taşçı  , ‘Hotel design Show’ mimarlarını özel bir plaketle ödüllendirdi.