10 Mimar 10 Otel Odası ile Turizmcileri Büyüledi

Hotel Design Show ‘a katılım için turizm mimarisinde ünlenen ve yaptığı işlerler başta Antalya olmak üzere Türkiye genelinde yayılan çoğu zaman da uluslararası işlere imza atan mimarlık firmalarına özel davetler gönderildi. Kendilerine özel davet giden 10 mimarlık firması daha önce hiçbir yerde uygulanmamış tamamen özgün tasarımlardan oluşan otel odası tasarımlarının uygulamasını başarı ile gerçekleştirdi. 4 gün süren Hotel Equipment fuarı içerisinde Hotel Design Show katılımcılarının projeleri yurt dışı tasarım fuarlarını aratmayacak nitelikte gerçekleşti.

HER YIL YENİ BİR TEMA 

Her yıl yeni bir tema ile sürdürülecek olan Hotel Design Show organizasyonunu başarı ile gerçekleştiren Anfaş Fuarcılık ve Projem Dergisi projenin başından itibaren İç Mimar Burak Akay önderliğinde otel odalarında ve iç mekanlarda tasarımın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Uygulamalarda kullanılan yerli malzemeler ise ziyaretçi ve yatırımcıların ilgisini çekti. 13-16 Ocak 2015 tarihleri arasında Hotel Equipment katılımıc ve ziyaretçilerine 4 gün boyunca gerçek bir tasarım şovu yaşatan Hotel Design Show mimarları Anfaş fuar direktörü Arzu Yurtgül ve Projem Dergisi yayın koordinatörü Müzeyyen Taşçı tarafından özel bir plaketle ödüllendirildi.

Turizmin başkenti kabul edilen Antalya’ da bu yıl 27. Si gerçekleşen Hotel Equipment Fuar alanı içerisinde düzenlenen etkinlik Türkiye ‘de ilk kez yapılıyor. Bu nedenle son derece şık otel odası tasarımları hem fuar katılımcıları hem de diğer illerden gelen ziyaretçilerin , turizm yatırımcılarının ve sektör profesyonellerinin çok büyük ilgisini çekti. Dünyanın en önemli etkinliklerinden olan Expo 2016 Antalya ‘ya da gönderme yapmak isteyen organizasyon yetkilileri her yıl yeni bir tema ile yinelenecek olan Hotel Design Show 2016 ‘in bu yılki teması ‘’çiçek’’ olarak belirlendi. Mimarlık ofisleri de oda tasarımlarında çeşitli çiçeklerden ilham alarak başarılı uygulamalara imza attılar.

KURUMSAL RENKLERİ İLE ODAYA HAYAT VERDİ.

Son dönemin trendlerini  ‘’Tasarımlarda kullanım kolaylığı büyük önem taşımaya başladı. Misafirlerin tercihi güçlü ama bir o kadar kullanışlı mekan tasarımları’’ cümleleriyle özetleyen Picco Architecture proje tasarım ekibi , oda tasarımında bu gelişmeleri dikkate aldı. ‘’Hotel Design Show’daki odamızın tasarımında kullanım kolaylığı ve rahatlığını ön plana aldık. Misafirleri karmaşadan uzaklaştırarak sade ve günümüz modern tasarım anlayışıyla rahat bir tatil geçirecekleri oda tasarladık.’’ Açıklamasını yapan Picco Architecture ekibi odaya imzasını da kurumsal renklerini kullanarak attı.