Pia Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Hatay

Proje Adı: Pia Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 5 Adet

M² : 550 m²

Konum: Hatay

Uygulama Şekli: Proje

2019 yılında PiaDental için tasarlanan ağız ve diş sağlığı polikliniği Hatay’ın merkezinde yer alıyor. Toplamda 550 m2’lik alanı ile oldukça geniş bir yüzeye sahip olan poliklinikte ziyaretçilerin ihtiyacı olabilecek her türlü konfor düşünüldü. Modern bir diş polikliniğinin konforunu, klasik mobilyalar ve tasarım ile birleştiren bir yapıya sahip olan poliklinik, misafirleri kendine hayran bırakacak şekilde tasarlandı. PiaDental için tasarlanan diş kliniği anahtar teslim projesi, Picco Mimarlık tarafından sağlanmıştır.

Dental klinik tasarımı olarak misafirlerinin gözünü alan polikliniğin resepsiyon bölümüne ise mermer detayları ve altın sarısı renkler hakim. Resepsiyonun güçlü karakterini ise yan kısımda bulunan ve bütün duvarı kaplayan cam ile duvarı kaplayan sarmaşıklar yumuşatıyor. Poliklinikte toplamda 5 adet klinik bulunuyor. Giriş kısmında olduğu gibi polikliniklerin aralarında da mavi ve grinin birlikte kullanıldığı klasik mobilyalardan oluşan bekleme salonları bulunuyor. Böylece yoğunluğun fazla olduğu günlerde randevu saatini bekleyen misafirler, kendi kliniğinin hemen kenarında da aynı konforu bulabiliyor. Dinlenme salonunda ise bir evin oturma odasının konforunu aratmayacak klasik mobilyalar ve televizyon ünitesi yer alıyor.

Diş kliniği iç mimarlık projesinde röntgen ve laboratuvar için ayrı odalar yer alıyor. Böylece operasyon sonuçlarının detaylı olarak incelenmesine imkan sunuluyor. Polikliniğin içerisinde kliniklerin modern tarzı ile benzer detaylara sahip toplantı salonu da yer alıyor. Konforuna düşkün olan misafirler için özel olarak tasarlanan dinlenme köşesinde ise, açık renk ahşap ile koyu renkli mermerin uyumu göze çarpıyor. Mavi klasik mobilyanın arka kısmında ise yumuşak, sarı aydınlatma ile birlikte bütün duvarı kaplayan sarmaşıklar kullanıldı. Poliklinik içerisinde misafirler ile birlikte gelen çocukların da geçirdikleri zamandan zevk alması için tüm güvenlik kurallarına uygun olarak tasarlanan eğlence parkı bulunuyor.