Mosaic Steak & Kebab House – Göcek

MOSAİC STEAK & KEBAB HOUSE

Mosaic Steak & Kebab House için Muğla’nın Göcek mahallesinde hayata geçirilen restoran tasarımında, restoranın girişindeki özgün detaylar dikkat çekiyor. Restoranın 220 m2’lik bir alanda tasarlanması, yer tasarrufuna önem veren ancak ferah görünen bir tasarım üzerine yoğunlaşmaya neden oluyor.

Restoran iç mimarisi genel olarak koyu renkler üzerine kurularak, geleneksel Steak House izlerini taşıyor. Restoranın giriş kısmında, alışılmış restoran tasarımlarından farklı olarak bar masası ve sandalyeleri dikkat çekiyor. Böylece isteyen müşterilerin masalar yerine, çalışanlarla daha iç içe bir ortamda yemek yemesi de sağlanıyor.

Koyu renk üzerine kurulu restoran iç mimarisi spot ışıklar ve sandalyelerde kullanılan açık mavi tonlarla ferahlatılıyor. Restoran mobilyaları genel olarak ahşap, koyu renklerden tercih edilmiştir. Böylece tasarımın daha bütün olması amaçlanıyor. Ortamın pencere konusundaki eksikleri ise tavanda kullanılan fazladan spot ışıklar ile giderilmiş durumda.

Restoran iç mimarisi farklı renklerin bir arada kullanılması ile daha dikkat çekici bir görünüme kavuşturuluyor. Bar sandalyelerinde tercih edilen sarı renkler, sandalyelerin mavi renginin monotonluğunu kırmak için kullanılıyor.

Restoranın balkon bölümü, özgün tasarımlara imkan verecek kadar geniş yüzey alanına sahip. Böylece restoranın dış tasarımında çift sıradan oluşan masalara yer veriliyor. Eldeki sınırlı alan ile maksimum müşteri ağırlamayı amaçlayan restoran tasarımı, ortaya oldukça hoş bir görüntü çıkarıyor

Restoranın iç mekanında, balkona bağlanan bölümlerde genel olarak sarı ışıklandırmalar tercih ediliyor. Böylece mekanın dış kısmında oturan müşteriler için oldukça hoş bir görüntü oluşurken, restoranın iç bölümünde oturan müşterilerin de daha doğal bir ortamda zaman geçirmesi sağlanıyor.

Restoranın iç kısmında yer döşemelerinde ahşap detaylar dikkat çekiyor. Kullanılan ahşap detayların yoğunluğu iç mekanın doğal görünümünü desteklerken, dış ortamda bu tasarım yerini siyah ve beyaz renkler kullanılarak oluşturulmuş seramiklere bırakıyor. Bu sayede tüm dekorasyonun tek bir tasarım üzerine yoğunlaşmasının önüne geçiliyor ve restoranın tasarımına hareket katılması amaçlanıyor. Restoranın balkon bölümünde, tavan aydınlatmaları olarak beyaz ve metal avizeler kullanılmakta. Restoranın tasarımını daha renkli hale getirmek ve Steak House olduğunu vurgulamak için restoranın iç kısmında çeşitli hayvan figürleri kullanıldı.