Moda Düğün Salonu – Antalya

MODA DÜĞÜN SALONU

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Moda Düğün Salonu 2018 yılında tasarımı tamamlanarak inşa edilmiştir. Düğün salonu tasarımı 3300m2 gibi geniş bir alanda hayata geçirildi. Antalya mimarlık başyapıtlarından biri olarak gösterilen düğün salonu tasarımı ve iç mimarisiyle dikkat çekiyor.

Girişte, gelenleri karşılayan resepsiyonda kullanılan koyu renkler ve loş olarak adlandırabileceğimiz aydınlatma içerde asil bir olay olacağını anımsatıyor. Tavandan sarkan aydınlatma tarzı ile girişte dikkat çekici bir görüntü oluşması sağlanıyor. İçeri açılan kapının cam olması kullanılan elektrik miktarını azaltarak daha tasarruflu olunmasını sağlıyor. Bekleme alanındaki koltukların arkasında görülen dikey tasarım aydınlatmayla olan uyumu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Salonun içerisine girdiğimizde ağırlıklı beyaz tonlarının kullanıldığı görülüyor. Sahnenin farklı renklerle aydınlatılması bütün dikkatin sahneye çekilmesini sağlıyor. Yemek masalarının üzerindeki avizeler klasik görüntü ile modern oluşumlara dikkat çekiyor. Tavanı yüksek ve ferah salonun yemek yiyen misafirlere güzel bir deneyim sunuluyor.

Alt katta bizi karşılayan kafe, düğünden çıkan misafirler için güzel ve sakin bir dinlenme alanı oluşturuyor. Kafe kısmında kullanılan koyu renkler dinginlik sağlayacağı düşünülerek seçilip kullanılıyor.

Düğün salonunun da balonun devam edeceği yerde ki masalarda kullanılan siyah örtüler, tavandaki siyah çizgiler ile beyaz rengin mükemmel uyumu kullanılarak asil bir salon havası veriliyor. Tavanda kullanılan spot aydınlatmalar ve ortada ki mükemmel avize masaların ışıklandırılması yanında estetik havanın korunmasını sağlıyor. Salonda kullanılan sahnenin, yemek esnasında bütün dikkati üzerine çekmekten ise yemek esnasında misafirlerin keyiflerini arttırmak için tasarlanmıştır.

Gelin ve damat hazırlanma odalarında sade ve heyecanı en aza indirecek eşyalar kullanılırken kullanılan krem rengi tonlar buna destek oluyor.

Salonun ana kısmı olan gelin ile damadın oturacağı sahnede kullanılan mor renk koltuklar ve tasarıma destek olan masa örtüleri aynı tonlarda ki çiçeklerle tamamlanıyor.

Genel olarak beyazın tonlarını kullanan salon tasarımcıları farklı renklerle bu tasarıma can katmayı başarıyor. Antalya içmimar çizgisi olarak tanıtabileceğimiz çizgilerin sıkça koridor, lavabo, mescitte ve resepsiyonda kullanılıyor. Geniş alanı, ferah yapısı ve dikkat çekici iç mimarisiyle Moda Düğün Salonu misafirlerini bekliyor. Siz de işyerinizin tasarımında destek almak istiyorsanız, Antalya içmimar alanında profesyonel hizmet veren Picco Mimarlık ile iletişime geçebilirsiniz.