Dünya Estetik Klinikası – Bakü

Proje Adı: Dünya Estetik Klinikası

Yapım Yılı: 2020

: 1400 m²

Konum:  Azerbaycan Bakü  

Uygulama Şekli: Proje

Estetik merkezi tasarımı firmamız tarafından gerçekleştirilen Elixir Estetik Merkezi, Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yer alıyor. 1400 m2’lik geniş alanında misafirlerine her türlü estetik hizmeti sunan Elixir Eesthetic Center tasarımında tüm detaylar tarafımızca düşünülerek profesyonel şekilde uygulandı.

2019 yılında estetik merkezi anahtar teslim uygulama olarak hazırlanan projede modern detaylar dikkat çekiyor. Bekleme salonuna genel olarak krem ve beyaz renkler hakim olurken, salonda bulunan koltuklar bununla uyumlu renklerde yeşil tonları içeriyor. Bekleme salonunda alışılmış tasarımların dışında, sallanan sandalye tarzında düzenlenen ve tavandan sarkan sarmaşıklar ile doğal bir görünüme kavuşturulan dinlenme bölümü yer alıyor.

Estetik merkezinin resepsiyon bölümünde misafirleri ahşap tasarımların modern mermer görünümü ile uyumu karşılıyor. Resepsiyon masasının aydınlatması, masanın ölçüleri ile aynı olacak şekilde tasarlanan aydınlatmalar ile yapılıyor. Odanın ve bekleme salonunun aydınlatması ise spot ışıkları ile sağlanıyor. Resepsiyonun arka kısmında bulunan Elixir Estetik Merkezi logosu ise sarıya yakın ışıklandırmalar sayesinde oldukça dikkat çekiyor. Salonun üst katında ise randevu saatini bekleyen misafirlerin rahatlaması için çok daha geniş bekleme salonu yer alıyor. Mobilyalar klasik tarzı son derece yansıtırken, ortam tasarımındaki altın sarısı detaylar ve geniş yapraklı bitkiler klasik detayları destekliyor. Dileyen misafirlerin randevusunu beklerken izleyebilmesi için tüm bekleme salonlarında televizyon da bulunuyor.

Estetik merkezinde bulunan diş kliniklerinde ise doktorun rahat hareket edebilmesi için dişçi koltuğunun çevresi mümkün olduğunca ferah bırakıldı. Ortam içerisinde odanın kenarında boydan boya uzanan çiçekler ve çiçeklere yapılan ışıklandırmalar ise misafirin üzerindeki operasyon stresini almaya yardımcı oluyor. Diş kliniklerinin tamamında ışıktan tamamen faydalanabilmek için pencere kısmı genişletişmiş ve tüm duvar cam olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır. Bu sayede oda içerisinde çiçekler ve ahşap detaylar ile sağlanan doğal görünüm, güneş ışığı ile tamamlanmak istenmiştir.