DoctorCan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İstanbul

Proje Adı: Doctor Can Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 2 Adet

: 140 m²

Konum: İstanbul

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Doctor Can Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği için 2020 yılında 140 m2’lik alanda tasarlanan klinik tasarım modern detayları ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Diş kliniği anahtar teslim olarak firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.  Bekleme salonu ve koridorlarında yer alan ahşap detaylar ile misafirlerine sıcak bir görüntü sunan polikliniğin, kliniklerinde kullanılan modern mobilya ve renkler ise konforu ve güven hissini destekliyor.

Doctor Can Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tasarımında 2 adet klinik bölümü yer alıyor. İlk dental klinik tasarım giriş katında, ikincisi ise üst katta yer alıyor. Giriş katında yer alan polikliniğin karşısında ise polikliniğin x-ray cihazı için tasarlanan odası yer alıyor. Klinik içerisinde tasarımın şıklığına oldukça önem verilmiştir. Dişçi koltuğunun çevresi tamamıyla boş bırakılarak doktora ve hastaya rahat bir operasyon imkanı sunulmuştur.

Polikliniğin üst katında ise diğer muayenehane tasarımı ve lavabo bölümü yer alıyor. Kadın ve Erkek WC bölümlerinin yan kısımlarında giyinme bölümü ve tıbbi atık odası yer alıyor. Böylece gün içerisinde ortaya çıkan tüm atıklar tek bir odada biriktirilerek gereken çöp kutularına atılıyor. Üst kat kısmında yer alan klinik bölümünün yan tarafında ise misafirlerin uzun sürecek operasyon aralarında beklerken televizyon izleyip rahatlayabilecekleri bölümler yer alıyor. Poliklinik duvarlarında, alışılmışın dışında bilgilendirme yazıları ve çeşitli logolara yer verilmiştir. Genel tasarımla tamamen uyumlu planlanan bu tasarımlar sayesinde poliklinik rahatlığı seven misafirler için adeta ev konforu sunuyor.