Dentalzone Akademi 34 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İstanbul

Proje Adı: Dentalzone Akademi 34 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 4 Adet

M² :370m²

Konum: İstanbul

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Dental klinik tasarım detayları ile misafirlerini kendine hayran bırakacak olan projede farklı tarzların bir arada uyumundan faydalanıldı. Bekleme salonu ve resepsiyon masasının bulunduğu giriş kısmında, misafirlerin içini rahatlatacak ve ferah bir ortama girdiklerini belli edecek şekilde beyaz ve açık gri renk mobilyalar tercih edildi. Bekleme salonu duvarlarına ortamın renkleri ile uyumlu olacak şekilde hazırlanan çizimler ise misafirlerin oldukça samimi bir ortama girdiği hissini destekliyor.

DentalZone Akademi 34 için tasarlanan ağız ve diş sağlığı polikliniği Picco Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. 2019 yılında hayata geçirilen klinik tasarım toplamda 370 m2 alana ve 4 adet kliniğe sahip. Planlanan tasarımda bekleme salonundan başlayarak kliniklere kadar misafirlerin konforunu arttıran detaylar yer alıyor. Sıradan diş kliniklerinden farklı olarak DentalZone için tasarlanan proje, misafirlere modern tarza uygun mobilyaların konforunu, çeşitli bitkiler ve ahşap detaylandırmalar ile birleştirerek sunuyor.

Tasarlanan diş kliniği anahtar teslim proje olarak teslim edilmiştir. Kliniğin tüm hatları detaylı olarak düşünülerek, operasyon sırasında doktorların konforunu bozacak gereksiz mobilya ve detaylardan kaçınılmıştır. Kliniklerin iç tasarımında, polikliniğin genel modern havasına uygun bir tarzın hakimiyeti dikkat çekiyor. Bekleme salonu ve koridor kısımlarında gri renkte fayanslar kullanılırken, kliniklerde zemin rengi siyaha yakın fayanslar ile değiştirilmiştir. Böylece misafirlerin farklı bir odaya giriş yaptığını bilinç altında hissetmesi sağlanmıştır.

Tasarlanan fotoğraf stüdyosunda sadeliğe olabildiğince yer veriyoruz. Böylece çekimler esnasında yaşanabilecek dikkat dağınıklarının da önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Toplantı salonunda ise gereksiz mobilya kullanımından kaçınarak modern bir sadeliği destekliyoruz. Böylece toplantılar sırasında odada bulunanlar sıkışık bir ortamda boğulmak yerine, alan her ne kadar dar olsa da kendini ferah bir ortamda hissedecek.