Dent 15 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Dent 15 Ağız ve Diş Kliniği

Proje Adı: Dent 15 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Diş Kliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 2 Adet

 : 90 m²

Konum: Antalya  

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Dent 15 Klinik Tasarım – Diş Kliniği

2020 yılında Picco Mimarlık tarafından Dent 15 için tasarlanan diş kliniği anahtar teslim uygulaması ile tamamlanmıştır. 110 m2’lik alanı en iyi şekilde değerlendiren tasarım, modern detayları ile de dikkat çekiyor. Dental tasarım mimarlık projelerinde her zaman yaratıcı fikirleri benimseyen Picco Mimarlık farkı ile siz de hayalinizdeki klinik tasarımlarına anahtar teslim uygulaması ile kavuşabilirsiniz.

Yılmaz Dental Clinic için tasarlanan Diş kliniği iç mimarlık olarak modern hatları destekliyor. Siyah ve beyazın bir uyum içerisinde kullanıldığı diş kliniğinde, resepsiyon kısmının yan tarafında bulunan bekleme salonundaki gri hatlar ise tasarımı tamamlıyor. Resepsiyon masasının arka kısmında ise diş kliniğinin logosu, yapılan ışıklandırmalar ile çok daha dikkat çekici görünüyor.

Dental klinik tasarım modern detayların yanı sıra bekleme salonundaki çeşitli ofis bitkileri sayesinde doğal bir ortamı da destekliyor. Böylece gelen misafirlerin, kendini ferah bir ortamda hissetmesi sağlanıyor. Resepsiyon kısmının bölümünde yer alan atıştırmalık bölümünde, misafirlerin bekleme esnasında tüm ihtiyaçlarını karşılaması sağlanıyor.

Klinik tasarım, polikliniğin genelinden farklı olarak beyaz ve ahşap renklerin ağırlıklı olduğu bir dekorasyona sahip. Böylece misafirler, polikliniğin bekleme salonundan kliniklere giriş yaptıktan sonra tamamen farklı bir ortama giriş yaptığını hissediyor. Kliniklerin içerisindeki ahşap detaylar, çeşitli ofis bitkileri ile destekleniyor. Bu sayede işlem gören hastaların kendini ortamda daha rahat hissetmesi sağlanıyor.

Kliniklerin iç kısmında görevli doktorun tüm ihtiyaçlarının karşılanması da sağlanıyor. Ağız ve diş sağlığı polikliniği içerisinde 2 adet diş kliniği yer alıyor. Klinik odalarının içerisinde işlem yapan doktorun tüm ihtiyaçlarını barındırabilecek kapasitede dolaplar bulunuyor. Bu sayede operasyonlar sırasında herhangi bir karışıklık olması engelleniyor.

Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım
Dent 15 Klinik Tasarım