Atilla Saygın Ağız ve Diş Muayenehanesi – Nazilli

Proje Adı: Atilla Saygın Özel Diş Hekimi Muayenehanesi

Yapım Yılı: 2015

Box Adeti: 2 Adet

M² : 86 m²

Konum: Nazilli

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Nazilli ‘de bulunan muayenehanemizde klinik için standart renkler ancak farklı formlar kullanılmıştır. Mavi ve beyazın hüküm sürdüğü genel mekanda, hem kullanım alanını arttırmak hem de sıcaklık kazandırmak için oval formda cam bölmeler kullanılmıştır. Lounge alanı gibi tasarlanan bekleme kısmı müşterilerin kendilerini özel hissedecekleri, tedavi öncesi rahatlamalarını sağlayan bir alan olması hedeflenmiştir. Bekleme alanından itibaren tüm koridor ve kapılarda kullanılan desen ile tüm mekanda süreklilik sağlanmıştır.

Tasarımsal kısımlar dışında, teknik ve altyapısal anlamda da tüm detaylar proje aşamasında düşünülmüştür. Data aktarımları için gerekli hatlar, ünit modeline uygun yerleşim, kullanım açısından en rahat çalışma ortamını sağlayacak şekilde düşünülmüştür.

Klinikler, ferah bir ortam sağlaması için gün ışığı alan cephede konumlandırılmıştır. Bu şekilde doktorlar için daha rahat bir çalışma ortamı oluşturulmuştur. Aynı zamanda hastalarında tedavileri esnasında kendilerini iyi hissetmeleri sağlanmıştır.