Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Özel Zorlu A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2017

Box Adeti: 3 Adet

M² : 163m²

Konum: Antalya – Güllük

Uygulama Şekli: Proje – Anahtar Teslim

Antalya Güllük ‘te bulunan Polikliniğimiz oldukça düşük bir metrekareye sahip olmasına rağmen tüm asgari şartlar düşünülerek, ince hesaplar yapılarak tasarlanmıştır. Bulunması gereken zorunlu alanlar minimum şartlarda konumlandırılmıştır.  Olabildiğince küçük te olsa bodrum katta da tüm metrekarelerden yararlanılmıştır. Bu sayede A Tipi Poliklinik şartlarına sahip olması sağlanmıştır.

Müşterimizin istekleri doğrultusunda loft tasarım yapılmıştır. Tercih ettiği renkler, malzemeler öğrenilip mekana en uyumlu olacak şekilde aktarılmıştır. Tavan yüksekliği olabildiğince düşük ve mekan dar olmasına rağmen renk tonlamalarının ustaca kullanımı ile geniş, ferah bir alan algısı yaratılmıştır. Banko arkasında kullanılan dikey bahçe ile mekana sıcaklık ve derinlik kazandırılmıştır. Duvarlarda kullanılan yazılar ziyaretçiler ile mekan arasında sıcak bir iletişim oluşturmuştur.

Giriş katta bulunması zorunlu olan alanlardan olan röntgen odasının da belirli ölçü standartlarına sahip olması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak çalışacak olan doktorlarımızın kullanacağı RVG cihazına uygun genişlikte, rahat çalışma ortamı olan bir röntgen odası planlanmıştır. Yerleşim aşamasından itibaren uzmanlık alanları dikkate alınarak ona uygun çalışmalar yapılmıştır. Antalya’nın en merkezi caddelerinden birinde hizmet verecek olan bu klinik yapım aşamasından itibaren ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur. Şuanda ise tüm birimleriyle eksiksiz bir biçimde hizmet vermektedir.