WestDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İzmir

Proje Adı: WestDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 5 Adet

: 400 m²

Konum: İzmir

Uygulama Şekli: Proje

İzmir’de bulunan WestDent adına tasarlanan ağız ve diş sağlığı polikliniği 2019 yılında tasarlandı. Toplamda 400 m2’lik alana sahip olan diş kliniği anahtar teslim olarak Picco Mimarlık tarafından hayata geçirildi. Poliklinikte genel olarak modern bir tasarımın, ahşap detaylar ve çeşitli sarmaşık ve bitkiler ile çok daha doğal bir hal alması sağlandı.

Dental klinik tasarım giriş bölümünde misafirleri bekleme salonu karşılıyor. Bekleme salonunun arka tarafında ise siyah ve modern detayları ile dikkat çeken resepsiyon bölümü bulunuyor. Bekleme salonunda kullanılan mobilyalarda tercih edilen siyah, gri ve beyaz renk tonları polikliniğin modern tarzını destekliyor. Salonda bulunan koltukların arka kısmındaki bitkiler ise ortamı çok daha ferah bir yer haline getiriyor. Resepsiyonun arka duvarındaki sarmaşıklar ise bu ferahlığı destekliyor.

WestDent’indental kliniği iç mimarlık projesinde toplamda 5 adet klinik bulunuyor. Kliniklerin 2 tanesi giriş katındaki resepsiyonun arka bölümünde yer alırken 3 adedi ve sterilizasyon odası üst katta yer alıyor. Klinik tasarımlarında da bekleme salonundaki ferah havayı korunması amaçlanıyor. Resepsiyon ve bekleme salonunda bulunan sarmaşıklar, kliniklerin her birinde de bulunuyor. Kliniklerin orta kısmında dişçi koltukları bulunurken, odaların kenarında ise doktorlar için tasarlanan çalışma masası bulunuyor.

Hayata geçirilen klinik tasarımhem misafirler hem de doktorlar için ferah bir çalışma ortamı sunuyor. Polikliniğin üst katında, tasarımları giriş kattaki klinikler ile benzer şekilde tasarlanan 3 adet kliniği barındırıyor. Polikliniğin her katında bay ve bayan olmak üzere lavabolar yer alıyor. Normal polikliniklerden farklı olarak uygulanan projede lavabo bölümlerinde daha geniş tasarımlara yer verildi. Lavabo bölümünde kullanılan sarı ışıklar ve çiçekler ile ortamın çok daha konforlu olması amaçlandı. Polikliniğin sterilizasyon odası ve mutfak bölümü de 2. katta yer alıyor.