Türkiye Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İstanbul

Proje Adı: Türkiye Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 8 Adet

: 450 m²

Konum: İstanbul

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Türkiye Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği için hazırlanan klinik tasarım klasik ve yoğun renkli bekleme salonu ve resepsiyonu ile misafirlerini karşılıyor. Bekleme salonunun çeşitli bölgelerinde yoğun olarak kullanılan sarmaşık ve diğer bitkiler sayesinde bu görünüm destekleniyor. Klasik tarzı her detayı ile yansıtan bekleme salonuyla dikkat çeken projede klinik ve diğer tüm odalarda Türkiye DentalGroup’un kalitesini yansıtacak modern bir tarz seçildi. Diş kliniği anahtar teslim şeklinde 2019 yılında hayata geçirilen proje toplam 450 m2’lik alanda 8 adet kliniği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bekleme salonunda genel olarak koyu renkler kullanıldı. Böylece misafirlerin çok aydınlık diş kliniği havasını bekleme salonunda hissetmesinin önüne geçildi. Birkaç saat sonra diş operasyonu geçirecek misafirlerin bu sayede sakinleşmesi ve operasyonu aklından çıkartması amaçlandı. Mobilyalarda genel olarak gri ve mavi tonları tercih edildi. Ortam tasarımında ise altın sarısı ve tonları tercih edilirken bekleme salonunun farklı bölümlerinde değişik renkler de kullanıldı. Böylece sadece geniş bekleme salonunun farklı bölümünde oturan misafirlerin, farklı bir ortamda oturuyor hissine kavuşması amaçlandı.

Kliniklerinin her birinde sterilizasyon için alanlar bulunurken, doktor için çalışma masası ve eşya dolapları da yer alıyor. Kliniklerin bazılarında ortamın ferahlığı kullanılan tablolar ile sağlanırken, diğerlerinde ise daha koyu renkte duvarlar modern havayı sonuna kadar destekliyor. Dental klinik tasarım hazırlanırken tüm yönetmelik standartları göz önünde bulundurulmuştur. Sterilizasyon için tasarlanan özel odanın dışında, operasyonlar sırasında kullanılan ekipmanların rahat çalışması için tüm alt yapı tekrar gözden geçirilerek yeniden planlanmıştır.