Smile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Eskişehir

Proje Adı: Özel Smile Eskişehir A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2018

Box Adeti: 4 Adet

M² : 228 m²

Konum: Eskişehir

Uygulama Şekli: Proje – Anahtar Teslim

Eskişehir Merkezde bulunan Diş Polikliniği kendi kulvarında fark yaratan tasarımıyla dikkat çekiyor. Pek çok örneğinin aksine tasarımda kullanılan renkler, materyaller mekanın bir Diş Polikliniği olduğu algısını dağıtmakta ve ziyaretçilerine eğlenceli bir tedavi ortamı sunmaktadır. Önü açık, aydınlık cephenin getirdiği avantaj, tasarımla harmanlanarak günışığından olabildiğince faydalanılmıştır.

Bekleme alanından başlayarak tüm kısımlar için, yönetmelik standartlarına uygun bir tasarım düşünülmüştür. Poliklinikte çalışacak doktorlarımızın uzmanlık alanları göze alınarak, kullanılacak olan tüm ürün ve materyallerin fonksiyonelliği göz önünde bulundurulmuştur. Hasta tedavisinde ve sterilizasyon başta olmak üzere, kullanılacak tüm tıbbi ekipmanların ihtiyacına yönelik alt yapı tesisatları, proje aşamasından itibaren düşünülmüştür.

Dar ve uzun bir yapıya sahip olan mekanı olabildiğince faydalı kullanabilmek için,  koridorda diyagonal formda duvarların olması uygun görülmüştür. Bu şekilde hem geniş bir alan algısı yaratılacak hem de standartlara uygun bir hale getirilecektir. Endüstriyel tavan uygulanarak, olabildiğince yüksek olan mekanın imkanları kullanılmıştır. Bekleme alanındaki yüksek duvara mekanın ruhunu yansıtacak renkler ile büyük bir yağlı boya tablo uygulaması yapılmıştır. Kısacası sanatın, modernizmin ve Endüstriyel tarzın ustaca harmanlandığı güzel bir eser ortaya çıkmıştır.