Phaselis Konutları E. Durmuş Evi – Antalya

PHASELİS KONUTLARI E. DURMUŞ EVİ

Phaselis konutları, konut tasarımı anlamında mimarisinde barındırdığı rahatlatıcı çizgileri ve düzen anlamında örnek niteliğindeki yapısıyla dikkat çekiyor. Proje aynı yıl tamamlanmıştır. Konutların tüm Antalya içmimarlık işlemleri Picco Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tasarım anlamında dikkat çekici detaylara sahip olan konutların giriş kısmında, beyaz ve açık tondaki renkler bizi karşılıyor ve aynı tonda devam eden koridorun sonunda kahverengi kapısıyla yatak odası bulunuyor.

Geniş bir salona sahip 185m2’lik konutun mutfağı, cam bir paravan yardımıyla salondan ayrılıyor. Salonda bulunan geniş deniz manzaralı balkonlarla içeriye katılan ferah hava doğru yerlerde kullanılan spot ışıklarla destekleniyor. Mutfakta bulunan modern tasarımlı tezgâh, aydınlatma ve pencereler klasik tarzda gördüğümüz konutlardan kendisini ayırıyor.

Ebeveyn yatak odasında kendisini daha çok gösteren açık kahverengi tonlar uyku için ideal koşulları sunuyor. Odada bulunan şömine içeriye otantik bir hava katarken, kullanılan küçük jakuzi modern çizgiler ile birleşmesine yardımcı oluyor. Jakuzide kullanılan mermerler içerideki havayı değiştirirken daha konforlu hissetmenize yardımcı oluyor.

Geniş bir kıyafet odasına sahip konutta kullanılan dolaplar, alanı en ideal şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor. Kullanılan büyük bir ayna ve karşısında ki puf ile birlikte doğru kombinler yapmanız için en ideal koşullar oluşturuluyor.

Bir misafir yatak odası bulunan konutta gelen misafirlerin rahatları Türk misafirperverliğine uygun şekilde tasarlanmış ve her ihtiyaç düşünülmüş. İçeriye konulan bir televizyon ile eğlence ünitesi oluşturulur iken banyo da odaya eklenerek tüm ihtiyaçlara karşılık verebilecek donanım sağlanıyor.

Çocuk odası bir çocuğun ihtiyaçlarına yönelik duvara monte edilmiş ve pencereye bakan bir çalışma masası ile donatılmış. Kullanılan pencereler içeriye bol güneş ışığı girişi sağlarken duvarlarda kullanılan açık renkler içerinin ferah bir yer olmasına destek veriyor.

Genel olarak oturma odası dışında ağırlıklı beyaz tonlar kullanılırken, oturma odası zemini, tavanı ve eşyalarında kullanılan kahverengi tonlar sıcak aile sohbetlerinde önemli rol alması sağlanıyor. Modern yapısı ve ara ara kullanılan klasik tarzıyla dikkat çeken konutta ailelere yönelik imkânlar arttırılırken konfor korunuyor. Antalya mimarlık yapısına uygun deniz manzaralı konutta her şey özenle seçilerek hazırlanmış ve hizmetinize sunuluyor.