Orion Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Orion Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 12 Adet

M² : 1400 m²

Konum: Antalya

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Orion Ağız ve Dil Sağlığı polikliniği için tasarlanan diş kliniği iç mimarlık konusunda büyük yenilikler barındırıyor. Diş kliniği anahtar teslim şeklinde Picco Mimarlık tarafından tamamlanmıştır. Tasarlanan diş kliniğinin 1400 m2’lik geniş bir alanı bulunuyor. Bu sayede yaratıcı tasarımlara da oldukça imkan sunuluyor.

Orion Ağız ve Diş sağlığı merkezi, günümüzün çok daha ilerisinde tasarımı ile dikkat çekiyor. Modern hatları ile görüşmemiş bir dental tasarım mimarlık örneği sergileyen diş kliniği tasarımı tüm detayları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Resepsiyon bölümünde yer alan masanın arkasında geniş aydınlatma bölümü bulunuyor. Resepsiyonun ön kısmında yer alan bekleme salonu ise aydınlık ve geniş formu ile müşterilere ferah bir hizmet sunuyor. Bekleme salonunda mobilyaların kenarlarında yer alan ofis bitkileri ise ortamın doğal görüntüsünü destekliyor.

Dental klinik tasarım modern detayları ile dikkat çekiyor. Duvarlar ve zemin dahil tüm ortamda hakim olan beyaz renk, kiniklere kadar aynı şekilde devam ediyor. Resepsiyonun karşısında yer alan bekleme salonlarına ek olarak, kliniklerin yan taraflarında da operasyon bekleyen hastaların beklemeleri için özel bölmeler bulunuyor.

Klinik tasarım 1400 m2’lik geniş bir yüzey alanına yapılmıştır. Bu sayede müşterilerine zemin, 1. kat ve 2. kat olmak üzere 3 katla hizmet veriyor. Her katta farklı klinikler, bekleme salonları, ofisler ve çocuklar için oyun alanları bulunuyor.

Kliniklerin iç tasarımlarında da beyaz renk hakimdir. Kliniğin 1 duvarı komple cam olarak tasarlanmıştır. Bu sayede sadece kliniğin kendi aydınlatmaları değil aynı zamanda güneş ışığı da kullanılmakta ve tüm klinikler olabildiğince aydınlatılmaktadır. Kliniklerin her birinde, odanın kenarında ofis masaları bulunmaktadır. Bu sayede işlemi yapılan müşterilerin klinik içerisinde ferah biz zaman geçirmesini sağlayabilir, strese girmesine engel olabilirsiniz.