Kepez Belediyesi Duacı Semt Konağı – Antalya

DUACI SEMT KONAĞI

Antalya’nın Kepez Belediyesi için özel olarak çalışılan tasarımda, belediye adına detaylı semt konağı tasarımı yapılmıştır. 1500 m2’lik yüzey alanına sahip olan konak tasarımı düğün salonu, konferans salonu ve eğitim ofisleri içeriyor. Antalya içmimar hizmetleriniz için siz de Picco Mimarlık kalitesini tercih edebilirsiniz.

Tasarlanan semt konağı, Antalya mimarlık detaylarından esinlenilse de farklı birçok modern detay içeriyor. Kepez Belediyesi için tasarlanan semt konağının giriş bölümünde, arkası çeşitli sarmaşık türleri ile renklendirilmiş resepsiyon bölümü bulunuyor. Konağın tüm iç mekanında koyu renklerin asaleti hakimken, resepsiyon masasındaki ahşap detaylar ortama dikkat çekici bir sıcaklık katıyor.

Kepez Belediyesi Semt Konağı’nın konferans salonu tasarımıkonağın diğer bölümlerinden farklı renk tonları ve tasarım detayları ile dikkat çekiyor. Her konferans salonunda birkaç adet masa ve mavi tonlarında sandalyeler kullanılmaktadır. Böylece semt konağının koridorundan geçip, konferans salonuna girdiğinizde farklı bir ortama girdiğinizin farkına varmanız için tasarımda geniş farklılıklar yapılmıştır.

Semt konağının düğün salonu tasarımı modern ve klasik tasarımların birleşimi olacak şekilde planlandı. Bu sayede, evlenecek çiftlerin en güzel günlerine unutulmaz detaylar ile hizmet veriliyor. Düğün salonunda genel olarak semt konağının modern detayları hakim olacak şekilde bir tasarım yer alıyor. Ancak düğün salonunun masa ve sandalyelerine eklenen pembe kumaş detaylar, ortamın çok daha dikkat çekici bir mekan haline gelmesi sağlanıyor.

Düğün salonunun aydınlatması için, tavan kısmında geniş, kare aydınlatmalar kullanılmaktadır. Bununla birlikte düğün salonu duvarlarının kenarlarında sarı renkte led aydınlatmalar da yer alıyor. Böylece hem ortanda aydınlatmada farklı renkler kullanılarak daha dikkat çekici bir görünüm oluşması sağlanıyor hem de ortamda tüm dikkatin, salon içerisine yoğunlaşması hedefleniyor.

Birçok tasarımdan farklı olarak Kepez Belediyesi Semt Konağı tasarımında alışılmışın dışında, modern detaylar dikkat çekiyor. Konağın içerisinde çalışma şartlarına bağlı olarak tek kişilik ya da çift kişilik ofis masaları bulunuyor. Ofis masalarının her birinin altında çekmece de bulunuyor. Ofis mobilyalarının tamamı beyaz ile karışık ahşap detaylar içermektedir. Böylece ofis içerisindeki monoton görüntünün önüne geçilerek, çalışan personelin daha verimli bir ortamda çalışması sağlanıyor.