Internatıonal Dental Studio Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Didim

Proje Adı: International Dental Studio Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 3 Adet

: 180 m²

Konum: Aydın – Didim

Uygulama Şekli: Proje

International DentalStudio için tasarlanan ağız ve diş sağlığı polikliniği, Didim’de yer alıyor. 180m2’lik alana sahip olan poliklinikte toplamda 3 adet klinik yer alıyor.Diş kliniği anahtar teslim şeklinde 2019 yılında firmamız tarafından tasarlanmıştır. Alışılmış siyah beyaz poliklinik tasarımlarından farklı olarak klinik tasarım beyaz, gri ve mavinin mükemmel uyumu ile destekleniyor. Polikliniğin giriş kısmında direkt olarak resepsiyon ile karşılaştığımız tasarımlarından farklı olarak International DentalStudio’nun tasarımında misafirleri bekleme salonu karşılıyor.

Resepsiyon kısmında misafirleri mavinin sıcaklığı karşılıyor. İnsanın içine huzur veren tonlarda mavi, uygun aydınlatmalar ile birlikte oldukça dikkat çekici tasarlandı. Dental klinik tasarım misafirlerin kendini evinde hissetmesi için farklı renklerin bir arada uyumunu esas alıyor. Resepsiyonun arka kısmında kullanılan aydınlatmalar, firma logosunu ön plana çıkarıyor. Parlak beyaz ışıklar ile masanın üst kısmında yer alan International DentalStudio yazısı ise polikliniğin sağlam duruşunu yansıtıyor.

Dental tasarım mimarlık detayları firmamız tarafından detaylı şekilde uygulanmış olmakla birlikte, resepsiyonun yan tarafında misafirlerin içini ısıtacak bitkiler ile ofis kısmı renklendirildi. Polikliniğin yan duvarları tamamen cam tasarım kullanılarak tasarlandı. Böylece iç aydınlatmaların yanı sıra güneş ışığının da polikliniğe vurması sağlanarak daha sıcak bir görünüm ortaya çıkarıldı. Bekleme salonunun tavanında kullanılan spot ışıklar, kliniklere giden koridor boyunca da devam ediyor.