Fi Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İstanbul

Proje Adı: Özel Fi Dent A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2017

Box Adeti: 5 Adet

M² : 272 m²

Konum: İstanbul – Beylikdüzü

Uygulama Şekli: Proje

İstanbul Beylikdüzü ‘nde bulunan Diş Polikliniğimizde müşterimizin isteği doğrultusunda loft tarzda bir tasarım yapılmıştır. Rahat oturma grupları, bar bölümü, loş ışıklar ile ziyaretçilere bir kafede oturuyormuş hissi uyandırmak hedeflenmiştir. Diş Polikliniği ürkütücülüğünden uzaklaşarak, kullanılan doğal renk tonları, malzemeler ile daha sıcak bir ortam yaratılmak istenmiştir.

Kullanılan ünitlerin krokileri istenerek, tüm yönetmelik standartlarına uygun bir yerleşim planı düşünülmüştür. Kliniklerde kullanılacak olan Suction marka ve modeli belirlenerek, tedavi esnasında veya sonrasında herhangi bir aksaklık görülmemesi için alt yapı tesisatları detaylı olarak projeye işlenmiştir.  Tedavi esnasında kullanılacak olan cihazların temizliği için alınan, sterilizasyonda bulunacak olan özel ürünlere uygun alt yapı tesisatlarının yerleri belirtilmiştir.

Kendine has tasarımı ve tüm alanlarda ayrıntılı şekilde düşünülen fonksiyonelliği sayesinde kliniğimizin doktorlarımıza olabildiğince rahat bir çalışma ortamı sunması istenmiştir. Yüksek hasta sirkülasyonunun olacağı bu ortamda, teknik anlamda karşılaşılabilecek tüm sorunlar öncesinde düşünülüp önlemleri alınmıştır. Bu sayede hem doktorlarımız, hem de hastaları için her anlamda isteklerin karşılanacağı, kendilerini iyi hissedecekleri bu mekan gerçeğe dönüştürülmüştür.