Dt. Meltem Tanrıverdi Ağız ve Diş Sağlığı Muayenehanesi – Tekirdağ

Proje Adı: Dt. Meltem TANRIVERDİ Ağız ve Diş Sağlığı Muayenehanesi

Yapım Yılı: 2019

Box Adeti: 2 Adet

: 90 m²

Konum: Tekirdağ 

Uygulama Şekli: Proje

Tekirdağ’ın merkez ilçesinde bulunan Dt. Meltem Tanrıverdi Ağız ve Diş Sağlığı Muayenehanesi, dental tasarım mimarlık firmamız tarafından 2019 yılında tasarlanmıştır. 90m2’lik alana sahip klinik içerisindeki tasarımlar, alandan tasarrufun yanı sıra kullanıcıya konfor ve kaliteyi de birlikte sunuyor. Klinik tasarım konusunda yapılan detaylı çalışmalar sayesinde kliniğin her bir noktası en verimli şekilde kullanılırken, misafirler ve doktorların çok geniş bir alanda oturuyor hissine kapılmasını sağlayacak detaylar da tarafımızca eklendi.

Muayenehane tasarımı iç ortamın güneş ışığından en iyi şekilde yararlanması temeli üzerine kuruldu. Bunun için, resepsiyon masasının hemen karşısındaki duvar, tamamen cam olarak tasarlandı. Böylece kliniğin tüm odalarına güneş ışığının ulaşması sağlandı. Resepsiyonun hemen yan tarafında ise misafirlerin konforunu ön plana çıkaran bekleme odası bölümü yer alıyor. Bekleme odasında kullanılan çeşitli figürler, diş kliniği iç mimarlık ekibimiz tarafından detaylı şekilde bir araya getirildi. Bu sayede salonun modern havası korunurken aynı zamanda aşırı dikkat çekmeyen figürlerin, misafirlerin gözünü yormaması da sağlanıyor. Bekleme salonunun yan tarafında ise yuvarlak hatları ile dikkat çeken ayna ve aynanın kenarında uzun saksısı ile ofis bitkisi dikkat çekiyor.

Genel olarak siyah ve beyaz ağırlıklı olarak tasarlanan kliniğin kapı detaylarında ahşap renkler tercih edilmiştir. Bu sayede modern tasarımın arasına aile samimiyeti ile birlikte sıcaklık da serpiştirmek amaçlanmıştır. Muayenehanenin toplamda 2 adet klinik bölümü bulunuyor.

Sterilizasyon odası ise mutfağa kıyasla çok daha ferah detayları ile dikkat çekiyor. Aynı anda birden fazla doktorun ihtiyaçlarını karşılayabilecek oda tasarımında 2 duvarın bütününde dolap yer alıyor. Operasyon sırasında ihtiyaç duyulan tüm eşyaların burada depolanabilmesi amaçlanırken, sterilizasyon işlemlerinde kullanılacak tüm araç gereçler ve musluk bölümü de tasarımda yer alıyor. Muayenehanenin aydınlatması ise tavanda bulunan yuvarlak detaylı aydınlatmalar ile sağlanıyor.