Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – İstanbul

Proje Adı: Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 6 Adet

 : 390 m²

Konum:  İstanbul  

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

2020 yılında, Dentince Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği için hayata geçirilen dental tasarım mimarlık detayları ile dikkat çekiyor. 390 m2’lik alana sahip olan diş sağlığı polikliniğinde toplamda 6 adet klinik bulunuyor. Polikliniğin geniş bir alana sahip olması, yaratıcı fikirler ortaya çıkartmayı desteklerken klinik tasarım konusunda yapılan ince dokunuşlar ile ortamın çok daha ferah olması sağlanıyor.

Kliniğin giriş bölümünde, misafirleri oldukça geniş bir bekleme salonu ve resepsiyon karşılıyor. Resepsiyonun ahşap detaylarla uyumlu şekilde tasarlanan siyah, modern detayları ortama oldukça yenilikçi bir hava katıyor. Resepsiyon bölümümün yan tarafında bulunan bekleme salonunda ise rengi ile ahşap dekorasyonu destekleyen mobilyalar tercih edilmiştir. Böylece ortamdaki renk uyumu sağlanarak, göz yorucu bir görünümden kaçılmıştır. Bekleme salonunda ve resepsiyonun arkasında kullanılan çeşitli bitkiler ile ortamın çok daha ferah bir havaya sahip olması sağlanmıştır.

Kliniğin, binanın giriş katında yer alması çok daha yaratıcı tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Tasarlanan polikliniğin çok daha ferah bir mekan haline gelmesini sağlamak için dış duvarlarda genel olarak cam kullanılmıştır. Böylece ortamdaki aydınlatmaların yanı sıra güneş ışığından da faydalanılmış, ortamın hem daha aydınlık hem de daha doğal olması sağlanmıştır.

Kliniklerin bulunduğu koridor bölümünde kullanılan bitkiler ise ortamın ciddi görünümünün önüne geçilmesini sağlayarak, hastaların geçirecekleri operasyon öncesinde rahatlaması hedeflenmiştir. Dental klinik tasarım olarak modern detayları destekleyen Dentince ağız ve diş sağlığı polikliniğinde, kliniklerde genellikle mümkün olduğu kadar az mobilya kullanılmaktadır. Böylece ortamın hem hasta hem de operasyonu uygulayan doktor için çok daha kullanışlı ve ferah bir mekan olması sağlanmıştır.

Diş kliniği iç mimarlık projelerinizde Picco Mimarlık sayesinde siz de hayalinizdeki klinik tasarımına kavuşabilirsiniz. Diş kliniği anahtar teslim projeler sayesinde, sadece istediğiniz tasarımın detaylarını belirterek, kliniğinizin sizin için tasarlanmasını sağlayabilirsiniz.