Büyükgebiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Özel Büyükgebiz A Tipi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2017

Box Adeti: 4 Adet

M² : 388 m²

Konum: Antalya – Muratpaşa

Uygulama Şekli: Proje

Antalya Muratpaşa’ da bulunan Polikliniğimizde, mekanın bize vermiş olduğu avantajla alt ve üst katta eğik formlu duvarlar kullanılmıştır. Aynı form bekleme koltuğu ve kahve-çay servis barına da verilmiştir. Böylelikle klinik tasarımı ‘nın bir uyum içerisinde olması sağlanmıştır. Renk olarak doktorlarımızın isteğiyle temizlik ve hijyeni çağrıştıran mavi ve beyaz kullanılmıştır. Ziyaretçilerin kendilerini olabildiğince özel ve güvende hissetmeleri hedeflenmiştir.

Klinik tasarımı nda kullanılacak olan ünitlerin marka ve modelleri belirlenmiş yerleşim planları Yönetmeliğe uygun şekilde planlanmıştır. Doktorlarımızın uzmanlık alanları göz önünde bulundurularak kullanacakları RVG cihazı, sterilizasyonda kullanılacak özel tıbbi ekipmanlar öğrenilmiştir. Bu cihazların kullanımına uygun yerleşim planlaması ve alt yapı tesisatları doktorlarımızın da onayı alınarak proje aşamasında planlarda belirtilmiştir. Yönetmelikle ilgili veya kullanım kolaylığı açısından sonradan oluşabilecek tüm sıkıntıların önlemleri bu aşamada alınmıştır.

Görsellik ve işlevselliğin bir arada harmanlandığı, çok sayıda hastaya hizmet verebilecek kapasiteye sahip bir klinik tasarımı oluşturulmuştur. Doktorlarımıza çalışma kolaylığı ve dolayısıyla hastalarına da tedavi esnasında güvenle kendilerini emanet edebilmesini sağlayan tüm detaylar düşünülmüştür.