Bilge Özkan Akbulut Ağız ve Diş Muayenehanesi – Antalya

Proje Adı: Bilge Özkan Akbulut Özel Diş Hekimi Muayenehanesi

Yapım Yılı: 2018

Box Adeti: 2 Adet

: 127 m²

Konum: Antalya

Uygulama Şekli: Proje

Antalya ‘ da gerçekleşmesi planlanan projemizde doktorumuzun istekleri doğrultusunda ve mekanın bize izin verdiği şekilde sıcak, samimi bir tasarım yapılmıştır. Kış bahçesiyle birleştirilen bekleme salonu, dışarıyla içerinin bütünleşmesini sağlayan, dikey bahçe ve ahşap ile hastalar için olabildiğince rahatlatıcı bir ortam oluşturulmuştur.

2 adet klinik için mekanın cam kenarı, aydınlık cephe tarafı kullanıldı. Bu şekilde gün ışığından olabildiğince faydalanılması sağlanmıştır. Bekleme alanı ve karşılama kısmına göre klinik içlerinde daha sade bir tasarım yapılmıştır. Yönetmelik standartlarına uyumlu olacak şekilde en uygun yerleşim, alt yapı tesisatı planlaması yapılmıştır. Uygulama esnasında çıkabilecek tüm sorunlara karşı önlemler, projelendirme esnasında düşünülmüştür.

Kendine has tasarımı, fonksiyonelliği sayesinde doktorlarımıza rahat bir çalışma ortamı sağlanmıştır. Ziyaretçileri için olabildiğince steril, aynı zamanda beklerken keyifli vakit geçirebilecekleri bir mekan oluşturulmuştur.