Apollon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Apollon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 3 Adet

: 220 m²

Konum: Antalya – Belek 

Uygulama Şekli: Proje

Antalya’nın Belek ilçesinde, 2019 yılında Apollon Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği için hazırlanan dental klinik tasarım 220 m2’lik alanda toplamda 3 adet klinik içeriyor. Antalya’nın doğasını modern bir hava ile birleştiren bu anlamda dikkatleri de üzerine çekiyor. Diş kliniği iç mimarlık proje tasarımı firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Siyah ve sarının mükemmel uyumu ile tasarlanan bekleme salonunda, tavana kadar uzanan sarmaşıklar ortamı ferahlatıyor.

Diş kliniği anahtar teslim olarak tasarlanan poliklinikte hem misafirlerin hem de doktoraların konforu için tüm detaylar düşünülmüştür. Bekleme salonunda aynı anda birçok kişinin randevu saatini bekleyebileceği tasarımda ufak masalar ve tekli koltuklar yer alıyor. Bekleme salonu, sunduğu konfor ile bir kafeyi andırırken, sarı koltuklar ile birlikte koltukların yan tarafında bulunan sarmaşıklar, misafirlerin içini rahatlatıyor. Bekleme salonunun kenarında çeşitli sıcak ve soğuk içecekler için kahve makinesi yer alıyor. Atıştırmalıkların buradan alan misafirler, bekleme salonunda randevu saati gelene kadar ortamın keyfini çıkarabiliyor. Salon duvarlarında kullanılan ahşap detaylar ise ortamı yumuşatıyor.

Klinik tasarım detayları ise polikliniğin genel havasına uygun olacak şekilde tasarlandı. Dişçi koltuğu alışılmış renklerin dışında, bekleme salonlarında yer alan koltukların sarı rengi ile aynı olacak şekilde değiştirildi. Böylece misafirlerin, bekleme salonlarındaki rahat hissiyatı dişçi koltuğunda da hissetmeye devam etmesi amaçlandı. Kliniklerin iç tasarımında oldukça sade bir görünüm elde edilmeye çalışıldı.