Altıniğne Gelinlik Mağazası – Antalya

ALTINİĞNE GELİNLİK MAĞAZASI – ANTALYA

Altıniğne’nin gelinlik mağazası iç mimari çalışmaları 2017 yılında Picco Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiştir. 320m2’lik alana sahip gelinlik mağazasının tüm işlemleri aynı yıl içerisinde gerçekleştirilerek proje tamamlanmıştır.

320m2 alanı ferah bir şekilde kullanan iç mimari yapısı beyaz tonlarının ağırlıklı kullanılmasıyla gelinlik mağazasının canlı havasının korunması sağlanıyor. Mağazanın asma tavanında salaş dalgalı görüntü yaratılarak gelinliklerle uyumlu olması sağlandı. Gelinlikleri deneyen müşterilere özel hazırlanan podyumların üzerinde kullanılan dairesel led aydınlatma gelinliğin bakılan her konumdan tam olarak nasıl görüldüğünü müşterilere yansıtıyor.

Mağazanın orta kısmında bulunan geniş masa ve kenarlardaki masalar müşterilerin rahat bir şekilde bekleyerek seçim yapmalarını sağlıyor. Masanın sandalyelerinde kullanılan kuş tüylü tasarım içerideki zarafete eşlik ediyor. Resepsiyonun arka tarafındaki duvarda bulunan kanatlar zarafetin simgesi kuş tüylerinin yanında mimarinin tamamlanmasını sağlıyor.

Geniş salonun orta kısmında yukarıdan aşağıya doğru indirilen dekorasyon demirleri mağazanın adına uygun Altıniğne görüntüsü oluşturuyor. Dolaplar ve masalarda görülen şatafatlı görüntü gelinliklerin amaçlarını tamamlamasını sağlıyor. Orta masanın üzerinde kullanılan parlak ve mumlu avize mimarinin şatafatını ortaya döküyor.

Antalya içmimar tasarımlarında alışılmışın dışında bir tarza sahip olan gelinlik mağazasında ana tema olarak beyaz renk kullanılmıştır. Ortamın beyaz rengi nedeniyle gelinliklerin geri planda kalmasını engellemek için gelinlik sergisi özel olarak spot ışıklarla aydınlatılmaktadır. Ortamın beyaz görüntüsünü desteklemek için zeminde krem rengi parkeler tercih edilmiştir.

Antalya mimarlık firmaları gelinlik mağazası tasarımlarında genel olarak gösterişli tasarımlara yönelmektedir. Ancak Altıniğne Gelinlik Mağazası için dekore edilen mağaza tasarımlarında sadeliği destekleyen bir görüntü dikkat çekiyor. Bu sayede mağazada bulunan müşterilerin ferah ve geniş bir ortamda zaman geçirmesi sağlanıyor.

Gelinlik mağazasının giriş bölümünde geniş bir salon ve gelinlik sergisi bulunuyor. Resepsiyonun arka kısmında ise her müşterinin kendini özel hissetmesi için geniş ve ferah şekilde tasarlanan deneme odaları bulunuyor. Tüm deneme odalarının içinde, müşterilerin rahatlaması için masa ve sandalye bulunuyor. Ortamın aydınlatılmasında hem spot ışıklardan hem de avizelerden faydalanılmıştır. Bu sayede gelinlik deneyen müşterilere, gelinliğin üzerinde nasıl olduğunu detaylı şekilde inceleme ve en mutlu gününde kullanacağı gelinlik modeli için doğru kararı verme imkanı sunuluyor.