Alpağan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği – Antalya

Proje Adı: Alpağan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Yapım Yılı: 2020

Box Adeti: 2 Adet

: 140 m²

Konum:  Antalya  

Uygulama Şekli: Proje + Uygulama

Alpağan Ağız ve Diş Polikliniği için Antalya’da hayata geçirilen tasarım projesi toplamda 140 m2’lik bir alana ve 2 adet kliniğe sahip. Diş polikliniği iç mimarlık tasarımlarında alışılmış modern ve sade görünümden ziyade, misafirleri çok daha sıcak karşılayan siyah ve gri ile karışık pudra tonunda renkler yer alıyor. Bu sayede henüz bekleme salonundan içeri giren misafirler, kendini evinde gibi hissetmeye başlıyor.

Bekleme salonunda misafirleri altın sarısı detayları ile siyah koltuklar ve pudra tonlarında renkler karşılıyor. Bekleme salonunun içten karşılamasına ortamın çok daha aydınlık olmasını sağlayan geniş camlar ve duvarlardaki dekorasyonlar da eşlik ediyor. Bekleme salonunun tüm alanından verimli şekilde faydalanmak için odanın ortasında bulunan kolon masa şeklinde yeniden düzenlenerek en aktif şekilde kullanılmış, böylece kolon nedeniyle ölü bölgeler oluşmamıştır. Salon içerisinde güneş ışığından son derece faydalanılırken ortamın çok daha aydınlık olması için tavan ve resepsiyonun arka kısmında aydınlatmalara yoğunluk verilmiştir.

Resepsiyon bölümünün arka kısmında bay, bayan ve engelli WC bölümleri, klinikler ise resepsiyonun karşısında yer alıyor. WC girişleri kliniğin genel formunu destekleyecek şekilde siyah, yuvarlak hatlı kapılardan oluşuyor. Ortamı modernlikten uzaklaştırmak için tasarlanan ofis çiçeklerinin saksıları, koltuklar ve duvarlarda yer alan detaylar ise tasarımın tarzını destekliyor. Işıklandırmanın bu alandaki sadeliği ve aynanın arkasından hafif şekilde verilen ışıklar ile birlikte bu kadar dar alanda bile misafirlere konfor sunuluyor.